Gönül Kart Hakkında

GÖNÜL KART’A NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

 1. Gönül Kart’a sahip olmak için Mamak Belediyesi Hızlı İletişim Merkezi’ne gelerek kimlik bilgileriniz ile başvuru yapabilirsiniz.
 2. Gönül Kart, başvuru yapan herkese verilmeyip sadece gerekli koşulları taşıyan kişilere verilmektedir.
 3. Gerekli belgeler ile başvuru yapmış ve Gönül Kart’a hak kazanmış kişiler, kimlik bilgileri ile Mamak Belediyesi Hızlı İletişim Merkezi’ne gelerek kartlarını teslim alabilirler.

 

GÖNÜL KART KULLANIM KOŞULLARI NELERDİR?

 1. Gönül Kart’ın mülkiyeti Mamak Belediyesi Gönül Çarşısı’na ait olup istenildiğinde iade edilmesi zorunludur.
 2. Kartınızı teslim alırken size özel belirlenecek olan şifre ile ancak alışveriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda kimlik bilgileriniz ile Mamak Belediyesi Hızlı İletişim Merkezi’ne gelerek şifrenizi tekrar temin edebilirsiniz.
 3. İlgili ekipler Gönül Kart sahiplerinin beyanlarını yerinde inceleme hakkına sahip olduğundan, yanlış ya da eksik beyanda bulunan kart sahiplerinin kartlarını, yetkililere teslim etmeleri zorunludur.
 4. Gönül Kart, sadece Mamak Gönül Çarşısı’nda yapacağınız market alışverişlerinde geçerli olup diğer market alışverişlerinde ve internet alışverişlerinde geçerli değildir.
 5. Gönül Kart tek seferlik kullanım, 3 aylık süreyle her ay düzenli kullanım ve ürün bazlı kullanım olmak üzere 3 tip kullanıma entegre edilmiştir. Kartınızı teslim alırken kartınızın hangi kullanım tipine mahsus olduğu tarafınıza bildirilecektir.
 6. Gönül Kart 18 yaşından küçüklere verilemez ve tarafından kullanılamaz.
 7. Gönül Kart, sadece kart sahibine tanımlanmış olup başkaları tarafından kullanılamaz veya bir başka kişiye devredilemez.
 8. Her kart sahibinin bakiye yükleme tarihi ve içeriği farklı olduğundan yüklemesi yapılan kartınızın içeriği ve alışveriş aralığı SMS ile tarafınıza bildirilecektir. Kartınıza yükleme yapıldıktan ve SMS ile tarafınıza bildirildikten sonra kartınızın alışveriş geçerlilik süresi 1 haftadır.
 9. Mamak Gönül Çarşısı market alışverişinde, para ve para üstü geçerli olmayıp sadece para puan geçerlidir.
 10. Alışveriş sırasında kimlik kartınız ile birlikte size tanımlanan Gönül Kartı mutlaka yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Kimlik kartı yanında bulunmayan kişilerin alışverişi geçersiz sayılacaktır.
 11. Kartınıza tanımlı olan bakiyeyi aşmamaya dikkat ediniz. Bakiye aşımı durumunda, bakiyenize en yakın miktara ulaşana kadar tercih ettiğiniz ürünleri işlem tamamlanmadan iade etmeniz zorunludur.
 12. Alışveriş sonunda mutlaka teslim tesellüm evraklarınızı imzalamanız gerekmektedir.
 13. Tek kullanımlık kartların daha sonra yapılacak olan dönemsel bağışlarda (Ramazan paketi gibi) ya da tek ürün bağışlarında geçerli sayılabilmesi için mutlaka saklanması gerekmektedir.
 14. Dönemsel ya da tek ürün bağışları yapılmadan önce kart sahiplerine SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.
 15. Gönül Kart ikinci el ürün bağışlarında geçerli değildir.
 16. Kartın çalınması ya da kaybolması halinde Mamak Belediyesi Hızlı İletişim Merkezi’ne gelerek durumu bildiriniz.

MAMAK BELEDİYESİ
GÖNÜL ÇARŞISI